2013. február 22., péntek

Északi fény

A Gyöngylabor Nagy Téli Kísérlet pályázatára készítettem ezt az ékszert, amelynek a témája "Északi fény" volt.

A medál készítésénél a szabálytalan, kicsit aszimmetrikus formával igyekeztem az északi fény sugarait, íveit és csodálatos színeit visszaadni.

A nyaklánc középpontjában egy aszimmetrikus kék napkő található, amit Bermuda blue Swarovski rivolikkal, fekete, ezüst, és kék-lila írisz japán kásagyöngyökkel, szalmagyöngyökkel, háromszög gyöngyökkel és cseh csiszolt gyöngyökkel díszítettem.

A Gyöngylabor Facebook oldalán lehet like-olni:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.416309865122258.99647.271178602968719&type=1

Érdemes megnézni az összes alkotást, nagyon szép ékszerek születtek!


2013. február 9., szombat

Szahara

Egy régen elkezdett nyakláncom most végre elkészült és egy mini fülbevalót is kapott!



2013. január 27., vasárnap

Amazonas

Gyöngyhímzés-lázban égek! :)
A múltkori jeges medál továbbfejlesztett változata, matte metallic patina iris kocka és tila, ezüst kása és Picasso jáspis kombinációja.




2013. január 7., hétfő

Lencse és Picasso jáspis

Még egy gigantikus lencse medál, nagyon jó volt fűzni!


Minta: Vinjuleve - Thank you for the pattern!

És egy újabb Picasso jáspis ékszer!


2013. január 5., szombat

Új év - új ékszerek

Két félig kész hímzést szeretnék nektek megmutatni. Az ásványos dobozkáimban már kb. 30-40 ásványt sikerült összegyűjteni, amik befoglalásra várnak. Most ez a két ékszer készült belőle, az egyik mountain jáde, a másik képjáspis. Eredetileg egyiket sem ilyennek álmodtam meg, de végül így sikerültek. Pont ezt szeretem a gyöngyhímzésben, hogy nem kell hozzá minta, alkotás közben is bármikor alakítható!

Ezúton szeretnék minden kedves Olvasómnak boldog új évet kívánni! Köszönöm, hogy a tavalyi évben ennyien látogattatok, 2013-ban is várok mindenkit, igyekszem még szebb ékszerekkel jelentkezni!