A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyaklánc. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyaklánc. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. február 8., hétfő

Aszimmetrikus bogyós

Nagy erőkkel hozzáfogtam a félbehagyott ékszereim befejezéséhez :) A kék Rhondia bogyó eredetileg a Tengeri Utazóhoz készült, ez volt a kiindulópont. Az olívák saját kísérletezés eredményei.





Rhondia és Tigris bogyó: Charl Stone 5
Cyrene bogyó: Kashaya
Olíva: saját minta

2016. január 27., szerda

Szürke

Az ünnepek előtti ködös időben készült.

Szeretem a szürkét, így ezeket a Toho kásákat is rögtön megvettem, amikor megláttam. Már több, mint 3 éve várták, hogy készüljön belőlük valami. Tetszett a színe, ennek ellenére korábban soha nem gondoltam, hogy szép ékszert lehet belőle készíteni. Vannak benne kisebb hibák, de összességében elégedett vagyok.



2015. szeptember 5., szombat

Tengeri utazó

Az utóbbi időben ihlethiány miatt nagyon kevés ékszert készítettem. Ez is lassan készült, de a végeredménnyel elégedett vagyok.


Minta: Melone bogyó - Orsina, Tigris bogyó: Charl' stone 5

2015. május 30., szombat

Rózsakvarc képjáspissal

Régóta nem fűztem új ékszert. Ez a nyaklánc egy kedves volt kolléganőmnek készült ajándékba. Könnyű, légies ékszert szerettem volna készíteni ásványokból, sokáig kísérleteztem, végül erre a bogyós megoldásra esett a választásom. Nagyon tetszik, hogy a rullák mintázata hasonlít a képjáspishoz.





2015. február 5., csütörtök

Türkiz és tigrisszem

Régebben készült, de a fotózással az utóbbi időben elmaradtam. Szeretem ezeket a színeket együtt :)




2015. január 29., csütörtök

Elmaradások

Már a facebookon láthattátok ezeket az ékszereimet, de innen lemaradtak.






Hans virág mintája: Vezsuzsi - Köszönöm szépen!

2014. december 3., szerda

2014. szeptember 30., kedd

Fanfan tulipánbogyó

Még nyár elején Vezsuzsi akciója keretében tettem szert erre a mintára. Sokáig kerestem hozzá türkiz spagetti gyöngyöket, végül nem találtam, és maradt a fekete. De nem bántam meg, így is tetszik.  Valaki tud olyan boltot, ahol van türkiz spagetti?
A mintát köszönöm szépen, élmény volt fűzni!




2014. szeptember 16., kedd

Fekete-fehér + egy szín játék!

Az Ilka által indított fekete-fehér + egy szín játékban Szelinitől ezt a csodaszép nyakláncot nyertem. Köszönöm szépen még egyszer, imádom!

Rengeteg gyöngyöt kaptam, nem is mertem mind felhasználni, mert így is gigantikus lett az ékszer. :)
 Plusz egy színnek a kedvencemet, a türkizt választottam, és ezt a nyakláncot készítettem:

Játékszabályok:

Ha játszani szeretnél, hagyj itt egy kommentet! Egy valakit kisorsolok, aki  megkapja tőlem az itt látható nyakláncot, plusz egy fekete-fehér gyöngycsomagot. A nyertes ebből a csomagból és az általa hozzáadott színből készít egy nyakláncot, legkésőbb egy hónapon belül, amit egy fekete-fehér gyöngycsomaggal továbbküld.

Jelentkezési határidő: 

2014. szeptember 19. péntek 24:00

Sorsolás: 

2014. szeptember 20. szombat

2014. február 18., kedd

2014. február 2., vasárnap

Jeges kalcedon

Téli hangulatban, a tavalyi ásványbörzés kincsekből készült. Nagyon nehéz volt fotózni, a képek nem adják teljesen vissza az ékszer színeit, ragyogását.



2014. január 7., kedd

Új év - új ékszerek

Minden kedves Olvasómnak boldog új évet kívánok!

Réka

Unakit nyaklánc:



2013. december 4., szerda

Még néhány Picasso

Ezeket a csodaszép ásványokat sohasem fogom megunni! Szinte minden színnel jól mutat, és teljesen más stílusú lesz a végeredmény.
Itt vettem őket: Ásványvár





2013. november 23., szombat

Hímzettek

Mostanában sajnos nagyon kevés időm maradt az alkotásra. Az utóbbi hónapokban ezek az ékszerek készültek:

Szodalit kabosonnal:

 Türkiz és mokait:

 Porcelán kaboson a Gyöngylaborból:


2013. október 5., szombat

Tigrisszem türkizzel

Nem igazán szeretem az ezüst közepű gyöngyöket, de az a színösszeállítás nagyon megtetszett.